Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Szpital w Dębnie im.Świętej Teresy z Kalkuty Sp. z o. o.

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób spoza grup, które były szczepione w pierwszej kolejności

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób spoza grup, które były szczepione w pierwszej kolejności,

mają ruszyć 15 stycznia.

Szczepienia przeciw COVID-19 - gdzie i jak się zgłosić?

15 stycznia zgodnie z zapowiedziami rządu ma zostać uruchomiony system rejestracyjny, dzięki któremu będzie można się zapisywać na szczepienie przeciw koronawirusowi. Będzie to  można zrobić na 3 sposoby:

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS.

Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - jest taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz  z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację.

UWAGA! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się        z infolinią NFZ (989), bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 • u lekarza POZ, który prowadzi szczepienia.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z lekarzem POZ, który prowadzi szczepienia.            W wybranym przez ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ (989). Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko ciebie z terminem, który  pasuje.

Jeśli masz między 18 a 69 lat

Jeśli jesteś w tym przedziale wiekowym już od jutra (15 stycznia) możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. Jeśli to zrobisz, gdy tylko ruszą szczepienia dla twojej grupy wiekowej, dostaniesz maila z informacją.

Jak to zrobić?

 • Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą   o potwierdzenie zgłoszenia.
 • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany  w systemie.
 • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową  z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
   
  Jak będzie wyglądało szczepienie przeciw COVID-19?
  Do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikować będzie lekarz na postawie badania i wywiadu z pacjentem. Szczepienia będą darmowe i dwudawkowe. Mają być one dostępne dla wszystkich osób, które będą chciały się zaszczepić.
  Proces przeprowadzania szczepień oparty będzie o wirtualne skierowanie (e-skierowanie).W przypadku grup priorytetowych (służba zdrowia, seniorzy) e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 ważne będzie przez 60 dni.    W przypadku osób spoza grup priorytetowych nie będzie wymagane  e-skierowanie, wystarczy podać dane osobowe.
  Po rejestracji pacjent otrzyma SMS z wiadomością o miejscu i terminie szczepienia. Będzie umawiany od razu na dwie wizyty, a przed drugą otrzyma przypomnienie SMS. Nie ma również specjalnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepień.
  Gdzie można się zaszczepić przeciw COVID-19?
  Przeciwko COVID-19 będzie można się zaszczepić w przychodniach POZ, szpitalach, szpitalach rezerwowych,            a także u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, punkty szczepień na koronawirusa mają się znajdować w każdej gminie.
   

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Izabela Bekała 14-01-2021 13:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 14-01-2021
Ostatnia aktualizacja: Izabela Bekała 15-01-2021 08:12